Přeskočit na obsah

Andělské zbraně proti úzkosti v době koronavirové: Láska, pohádky a bábovka

anděl koronavirus
Už přes tři týdny se Česká republika kvůli šíření koronavirové infekce nachází ve stavu nouze. Ačkoliv je obezřetnost do značné míry určitě na místě, andělé chtějí upozornit na důležitost naší psychické pohody. Můžeme si totiž dost dobře přivodit potíže, které nás budou sužovat i v dobách, kdy koronavirus dávno pomine. Andělský svět zaplavují další pozoruhodné příběhy, které stojí za sdílení.

“Každý den se probouzím s tíhou, co bude. Nikoliv z koronaviru, ale ze své rodiny. Již od rána na mne všichni doslova visí a očekávají, jaký bude program. Co se bude jíst, co bude za zábavu? Nádobí, vaření, praní, roztočený kolotoč. Mám výčitky, že nejsem laskavější a milejší. Pomáhám dětem s úkoly, do toho všeho manžel potřebuje klid a prostor pro homeoffice. Mám všechny moc ráda, ale cítím osobní přetlakování. Kdybych znala konkrétní datum, kdy bude vše u konce.” Poznáváte se v tomto výjevu z českých domácností posledních týdnů?

Autorka knih a psycholožka Dr. Shefali Tsabary přináší osobní vhled, podle kterého žádné datum nepomůže. Již se nevrátíme zpět k životu, který byl. Není ale potřeba zoufat. Znamená to totiž, že jdeme kupředu. Nedržte se starého, nezpůsobujte si osobní bolest. Vše odevzdejte a dovolte si splynout s životem. Nevytvářejte osobní tření.

Svět stále čelí koronavirovému útoku. Pociťujeme stres, emoční propady, paniku. Tyto výpady lidské psychiky jsou neustále mezi námi. Obezřetnost před virovým onemocněním je samozřejmě na místě. Každodenní obavy s sebou ale přinášejí následky, které s námi můžou setrvat ještě dlouho poté, co koronavirus bude již jen pouhou vzpomínkou. Z tohoto důvodu andělé chtějí, abychom se útokům na naši psychiku věnovali.

ÚZKOST JAKO NAKAŽLIVÁ NEMOC

Dennodenně bychom měli trénovat psychickou odolnost. Podle známé výzkumné profesorky a knižní autorky Brené Brown je úzkost jednou z nejvíce nakažlivých emocí. Atakuje celé skupiny lidí, nikoliv jen jednotlivce. Zrovna tak je ale nakažlivý také klid.

úzkost

Za proměnou mysli stojí každodenní trénink, posilování osobní víry, nadhledu. Záměr a odhodlání potřebují přejít do praxe. Všichni máme ve svém nitru svou velkou vnitřní sílu, která nás s hlasem našeho srdce vede a nabízí nám řešení a postupy, jak se vypořádat s úzkostí. Ta se hromadí napříč rodovými liniemi a generacemi předků. My držíme klíč k osvobození. Cesta vede skrz pochopení a otevřené srdce. Jak uvádí dále Brené Brown: “Věřím, že musíme projít zranitelností, abychom poznali odvahu. Buďme vděčni za maličkosti každý den. Pozvedněme odvahu nad pohodlí.”

Ptejme se sami sebe: Jak se cítím ve svém srdci? Co potřebuje mé vnitřní dítě? Co si přeje má duše? Jak mi tento týden mnoho z vás napsalo, schovali jste se pod deku a svou pozornost nasměřovali k pohádkám. Vrátili jste se do dětství, k bezpečí a láskyplnosti. O tuto pomoc si řekla intuitivně sama duše.

LÁSKA JAKO ÚČINNÁ ZBRAŇ

Hned dva různé odborné zdroje se věnují lásce, která dokáže být mocnou čarodějkou nejen ve vztazích. Podle duchovní učitelky Marianne Williamson láska nahrazuje strach stejným způsobem, jakým světlo nahrazuje tmu. V přítomnosti nemůže být jedno s druhým dohromady.

Vždy máme možnost osobní volby. Můžeme si vybrat, zda budeme hltat každou informaci o aktuálním dění, celý den strávíme sledováním televize a prohlížením fotografií a videí z celého světa, nebo se obrátíme do svého nitra a začneme si naslouchat. Naše mysl nám odkryje laskavou náruč podpory. Jen je důležité udat myšlenkám směr. Učíme se pracovat s emocemi, zvolit si lásku místo tmy a obav.

Spirituální rádkyně Theresa Cheung se podělila o příběh, který se stal léčitelce jménem Fiona Sutton. Té se zdálo, že její rodinu drží v zajetí tři duše lvů, kteří ale byli pro tyto “zajatce” neviditelní. Rodina se ve snu bála, tudíž měla strach z něčeho neviditelného. To lze vyložit jako jasnou narážku na panující světové obavy z koronaviru. Fiona náhle ve snu věděla, co má dělat, aby situaci napravila. Třem lvům se omluvila jménem celého lidstva a vyslala k nim lásku v té nejčistší podobě. Lvi se uklonili a zmizeli.

Poselstvím tohoto snu je skutečnost, že se vším lze bojovat prostřednictvím lásky, která dokáže proměnit i ty nejnižší energie. Jsme pod útokem neviditelné hrozby, která se dle příspěvku Theresy Cheung zřejmě na svět dostala prostřednictvím neetického způsobu života lidí na této planetě.

Víc než kdy dřív se proto musíme ponořit sami do sebe a dostat na povrch veškerou lásku, která se v nás ukrývá. Pokud se nám to podaří, uvidíme skrz “iluzi”, stejně jako léčitelka viděla ve snu lvy, které zbytek rodiny nevnímal.

NAJDĚTE KLÍČ KE KLIDU SAMI V SOBĚ

O zajímavý příběh se podělila jedna z mých milých klientek. Mladá žena byla jednou z těch, kterou aktuální celosvětová situace značně vystrašila. Bála se chodit mezi lidi, aby neonemocněla. Nečekaná podpora přišla s návštěvou zesnulé babičky. Vždy, když se klientka jako malá bála bouřky, babička ji dokázala uklidnit. Uvařila mátový čaj, vždy měla po ruce laskavé slovo a plnou náruč pochopení. Přijímala vnučku takovou, jaká byla, nikdy ji nechtěla předělávat či měnit. Respektovala ji.

dětství a vzpomínky

V noci se ženě zdál sen, ve kterém ji babička objala a vnučce řekla, že je moc statečná. Byla hrdá, že se žena umí postavit čelem svému strachu. Měla vytrvat a vzpomenout si na recept proti strachu z dětství. Byl to již zmíněný mátový čaj a babiččina mramorová bábovka. Žena po probuzení věděla, co musí udělat. Pustila se do pečení a během dalšího odpoledne rodině naservírovala bábovku s mátovým čajem. Odkaz babičky náhle ožil a v domácnosti začala rázem panovat uvolněnější atmosféra. Ženě se opět do nitra navrátila ztracená síla a lehkost.

Každý z vás má v sobě velký osobní dar. Svou vnitřní sílu. Jde o laskavou energii, která vás pokaždé přikryje ochranným plátnem klidu, bezpečí a lehkosti. Ve svém nitru načerpáte hluboký klid a jistotu. Stačí se ponořit do hlubin svého osobního já. Vnitřní nejistota vás podráží a zpochybňuje vaše moudré činy. Vypněte hlasitost. Utlumte nejistý hlas. Díky klidu objevíte sami sebe. Vzpomenete si, jak jste jedineční a jak umíte s láskou a vnitřní sílou překonat veškeré překážky na osobní cestě. Zkuste cíleně relaxovat. Meditace odvedou hlučné myšlenky pryč z vašeho srdce. Naladíte se energicky na vyšší moc a sílu. Setrváte v přítomnosti, vybaveni nadhledem a klidem. Nebudete již vězněni v okovech strachu s nejistotou.

Jste jedineční a plně vybaveni pro jakékoli pozemské zkoušky. Elegantně si poradíte s jakoukoli překážkou či omezením na své cestě. Jste jištěni, nezapomínejte na svou andělskou gardu. Vaši osobní moudrost, empatii a intelekt. Držte se.

Speciální andělská konzultace prostřednictvím Skype či Facebook Messengeru

Objevte více.

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Autorka andělských meditací. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.