Zatočte se strachem jednou provždy. Andělé mají recept, se kterým vyhrajete

strach a andělé
Strach má mnoho podob a tváří. Ačkoli obavy patří přirozeně do života každého z nás, často si je připouštíme až příliš k tělu. Strach do sebe nasáváme od druhých, pěstujeme ho v sobě a vnitřní kritik se raduje. Andělé vzkazují, že s každým strachem se dá vždycky pracovat. Stanovte si jasný plán, díky kterému se obavy rozplynou. Potvrzením je příběh klientky, která se zbavila panických křečí při jízdě autem.

“Já už jiná nebudu,” slýchám často od klientek, kdykoli přijde řeč na problematiku strachu. Místo, abychom s obavami včas pracovali a snažili se je odstranit, mávneme nad vším rukou a necháváme negace, aby nás pohlcovaly. Andělé vzkazují: “Už žádné výmluvy”. Pojďme se podívat, jak lze se strachem bojovat pomocí energie Univerza.

Všichni se něčeho ve svém životě bojíme. Je to přirozené. Strach by nám ale neměl přerůstat přes hlavu. Všímat si osobních myšlenek a pocitů je důležité. Zapisujte si myšlenky, na které byste rádi znali odpovědi. Hledejte řešení. Strach se přichází ptát, chce znát odpovědi. Zjišťuje vaše osobní stanovisko, jak jste připraveni danou situaci řešit. Jakmile sami se sebou vše proberete, energie strachu slábne. Kdykoli budete mít ve svých rukách plán, nápad či řešení, máte vyhráno.

Jak zvládnout strach? Naučte se s ním pracovat. Vnitřní kritik se vás snaží pokoušet. Pokud se necháte nalákat do pasti, drama se ve vašich myšlenkách naplno rozjede. Vaše energie klesá, panika je na vzestupu. Vnitřní kritik je nadšený, že vás oslabil, zbrzdil. Jeho cílem je, abyste se úplně zastavili a nedokončili své sny a přání. Zkušenost s takovou situací má jedna z mých klientek, která přišla anděly požádat o uvolnění strachu.

KŘEČE V AUTĚ JAKO TRAUMA

Ve svých 18 letech si udělala řidičských průkaz, začala jezdit autem svých rodičů. Když odešla studovat pryč z rodného města, neměla své auto. Proto využívala pouze městskou hromadnou dopravu.

Jak čas plynul, přesvědčovala žena sama sebe, že auto vůbec nepotřebuje. Z autoškoly měla špatný zážitek při rozjíždění do kopce. Auto s ní začalo couvat, protože ještě neměla zvládnutý bod záběru spojky při rozjezdu.

Tento zážitek byl pro ni velice traumatizující. Kdykoli jela s někým v autě jako spolujezdec a řidič se rozjížděl do kopce, dostávala křeče do nohou a prožívala onen děsivý zážitek, že se nerozjede. Vše se odehrávalo v jejích myšlenkách.

strach řídit

S příchodem dítěte do rodiny klientka začala pociťovat, jakou by s autem měla volnost. Nemusela by si řídit svůj program dle toho, jak pojede autobus. Bála se však udělat finální krok a začít řídit. Strach ji v tomto ohledu dokonale ovládal.

Andělé ženu nejprve povzbudili. Předali jí poselství, že vše dokáže. Bylo důležité, aby se klientka postavila svému strachu čelem, protože si nedůvěřovala. Jak se následně při terapii ukázalo, její ženská rodová linie byla po generace potlačována. Právo na svobodu bylo energicky utlačeno. Andělé proto ženě posílením vnitřní síly a sebejistoty vyladili rodovou energii.

Klientka cítila, že dluží sama sobě, aby se osvobodila od strachu. Chtěla se stát nezávislou, dokázat si, že zvládne opět pravidelně řídit auto. Bývala zvyklá jezdit jen po malém městě. Teď měla šoférovat v silném provozu po Praze. Byla si vědoma, že teď, nebo nikdy. Od získání řidičského průkazu uběhlo spoustu času, naposledy řídila před 19 lety.

Klientka si vybavila, že každá žena z rodiny měla vždy svého řidiče. Manžela, který ji vozil. Často docházelo k hádkám, když muž nechtěl svou ženu odvést tam, kam si přála. Cestu jí rozmlouval s tím, že tam přeci nepotřebuje chodit. Nebo ženě znemožnil návštěvu, protože neměl čas. Klientka si vzpomněla na rozhovor s babičkou, která litovala, že nepřekonala strach, neudělala si řidičský průkaz a nebyla více samostatná.

Andělská terapie přinesla zklidnění, sebejistotu, chuť a motivaci. Žena se objednala do autoškoly, zaplatila si kondiční jízdy a rozhodla se, že si vyplní své přání opět samostatně řídit nejpozději ke svým narozeninám. S první jízdou poznala, že některé věci se opravdu nezapomínají. Byla podpořena, cítila, jak jí stojí andělé v zádech a jak ji jistí. Jak mi později znovu napsala, začala postupně jezdit. První cesty se bez nervozity neobešly. Kdykoli se o ni pokoušel strach, cítila žena andělskou podporu. Obdržela vždy důrazné znamení: “POKRAČUJ.”

Klientce se podařilo zvládnout strach, vytrvala a dnes sebejistě řídí. Křeče, které mívala dříve při rozjezdu do kopce, se podařilo odblokovat a eliminovat. Poselství tohoto příběhu zní, že s každým strachem se dá pracovat. Nezáleží vůbec na tom, jak je trauma staré a jak hluboko je zakořeněné. Zásadní je odhodlání řešit a konat.

STRACH SE NEPTÁ “KDY”

Strach se může stávat součástí lidské duše ještě dávno před narozením. Stačí, pokud žena nechtěně otěhotní a negativní emoce jsou na světě. “Zvládnu těhotenství, mateřství? Co si s dítětem počnu? Bude dítě zdravé?” Sotva se nastávající matka vyrovná s vlastními pochybnostmi, přichází na řadu okolí: “Moc se na miminko těšíme, hlavně, aby bylo vše v pořádku.” A obavy jsou zase tady. Tím navíc proces zdaleka nekončí. Také během příchodu dítěte na svět se strach dere do popředí, když se ženy bojí porodu. Děťátko do sebe nasává energie z okolí při všech těchto případech. Vnímá je a cítí.

obavy

Jednou z dalších forem obav bývá strach z odmítnutí. Andělé vzkazují: “Nebojte se komunikovat. Je vždy lepší se o něco pokusit, než nečinně přihlížet a následně si vše vyčítat. Vždy můžete pozvat někoho, kdo se vám líbí, na kávu. Slušně se zeptat – a uvidíte. Nestyďte se projevit zájem. Pokud okolí nebude mít zájem, poděkujte, usmějte se a běžte dál. Komunikace patří přirozeně do vašeho života. Stydlivost nikdy není na místě. Důvěřujte si.”

PLÁNUJTE, ALE REAGUJTE, AŽ SITUACE NASTANE

Jak ovládat strach? Andělé doporučují na nic nečekat a ihned s emocí začít pracovat. Zaznamenejte své pocity ze strachu, promyslete si osobní strategický plán stejně, jako si klientka naplánovala skoncovat se strachem z řízení. Pusťte se do transformace.

Často se o vás mohou pokoušet nereálné obavy. Mnohdy to bývá strach z budoucnosti. Situace ještě ani nenastala, ale vy jste již předem pokoušeni v přítomnosti a bojíte se, jak vše bude dál.

Strach se snaží narušovat také váš partnerský vztah. Často při terapii řešíme strach z opuštění, přestože této situaci vůbec nic nenasvědčuje. Paralýza strachem je energicky náročná a velmi vyčerpávající. Nedovolujte strachu, aby měl nad vámi moc. Věřte si a opakujte, že každá situace má vždy řešení. Budete ji řešit, až reálně nastane. Nemůžete dopředu reagovat, když pořádně nevíte na co. Tím, že se budete neustále něčeho obávat, vám utíkají krásy přítomnosti.

VYPNĚTE STRACH

Nedovolujte strachu, aby procházel vaším nitrem. Odpojte se. Andělé doporučují vizualizaci, ve které se od negativních emocí odpojíte tím, že je vytáhnete ze zásuvky na elektřinu. Jako byste odpojili kabel od vaší žehličky.

Velice často vás chtějí obavy zastavit při realizaci osobních přání a snů, kdy na vás projektuje svůj strach okolí. Můžete s lidmi kolem vás nadšeně sdílet své osobní přání, ale druhá strana vám může podsouvat vlastní strachy, které tak třeba i podvědomě projektuje do vašich vizí a představ. To vás tak dokáže znejistit a zpochybnit. Proto si vždy správně zvolte, s kým si můžete dovolit otevřeně mluvit. Věřte naplno sami sobě i svému přání.

Od strachu i od energií z okolí vás vždy osvobodí váš osobní bodyguard, archanděl Michael. Svým ohnivým mečem vždy odpojí nežádoucí energie, strachy a obavy, které neslouží vašemu prospěchu. Michaela můžete požádat kdykoli o pomoc a podporu. Nikdy se k vám neobrátí zády, pokaždé vám pomůže zvládnout strach.

Osvědčenou pomocí proti strachu je práce s energií. O svou osobní energii byste měli pečovat. Nejrychlejším a nejúčinnějším nástrojem, jak osobní energii proměnit, přinášejí řízené meditace. Od spousty klientů dostávám pozitivní reakce, podle kterých Meditační klub Andělské naděje dokázal vnést do života tolik potřebný klid.

Budu vaším osobním průvodcem. Každý týden připravuji s anděly meditaci, která energicky reaguje na aktuální dění. Udělejte si na sebe chvilku času a poslouchejte andělské meditace. Výsledek je okamžitý. Budete překvapeni.

Andělské dárky, které potěší duši a pohladí srdce.

Objevte více.

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Autorka andělských meditací. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.