Učte se rozpouštět strach. Jakou má koronavirus spojitost s čakrami?

koronavirus a čakry
Prožíváme obtížné dny. Celý svět ochromila šířící se nákaza koronavirem. Je nutné uvést, že v první řadě bychom měli dbát všech nařízení státu a lékařů. Na situaci však reagují také mnozí duchovní vůdci. Objevují se pozoruhodné postřehy na koronavirus a duchovno, podle kterých můžeme ze všech okolních negací čerpat moudrost, a to prostřednictvím korunní čakry. Nepodléhejme panice a vyhýbejme se střetům s bezohledností, o kterých mě v tomto čase někteří z vás informují.

Koronavirus rozsévá strach napříč celým světem. Panují obavy z toho, kam až se může probíhající pandemická situace vyvinout. Spousta z vás se mne v těchto dnech ptá, co na to říkají andělé? Když jsem jim tento dotaz položila, přišla mi okamžitá informace, podle které je nutné zachovat si zdravý rozum. Máme být zodpovědní, nesoudit a nehodnotit. Vzniklá situace nás v neposlední řadě učí nastavovat hranice informacím, které se na nás řítí ze všech stran. Nenechávejme se pohltit.

Andělé dodávají, že bychom si měli z těchto dnů vzít ponaučení, kterým je dobré se řídit po celý zbytek života. Panující stav nouze jako by zpomalil čas, život se v určitých ohledech skoro zastavil. Právě tento jev bychom si měli vzít s sebou, až tyto časy pominou. Změna životního režimu a volba klidu je vždy jen na nás.

KORONAVIRUS A ČAKRY

Skutečnost, že virová pandemie nás může něčemu naučit, potvrzuje také světoznámá duchovní autorka Diana Cooper. Ta se odkazuje na samotný fyzický vzhled koronaviru, který má podle New York Times svůj název odvozený od výčnělků. Ty z tohoto viru vystupují a připomínají koronu, tedy jakýsi kruh, věnec či korunu. Tato informace nabádá ke spojitosti s korunní čakrou, která má tisíc výčnělků, díky kterým se dokážeme propojit s Univerzem.

Korunní čakra bývá uváděna jako sedmá čakra v pořadí. Sedmou planetou Sluneční soustavy je Uran. Diana Cooper se opírá o názor, podle kterého se planety dokáží povznést do vyšších vibrací, ve kterých mají zcela nové názvy. V angličtině se v tomto případě Uranu říká “Curonay”. Tento název koronu nápadně připomíná a podle zahraniční autorky se právě zde nachází místo, kde se propojujeme se svou moudrostí. Proto se dá do jisté míry říct, že šířící se koronavirus lidem může přinést jistý posun v rámci seberozvoje.

univerzum

Diana Cooper ve svém příspěvku dodává, že bychom se měli v těchto těžkých dnech víc než kdy jindy učit, jak rozpouštět strach, a to prostřednictvím frekvence lásky. Co to znamená? Myšlenky strachu můžete přeměnit na vděčnost. Můžete se v těchto dnech věnovat více rodině, sami sobě. V každé situaci objevte osobní růst. Nabídněte pomoc. Buďte ještě více sami na sebe i na své okolí láskyplní. Zakažte si katastrofické myšlenky.

Opakujte si afirmaci: “Jsem v bezpečí, je o mne postaráno.” Stav nouze můžeme ve svých myšlenkách přeměnit na bezpečí. Nikoho nikdy nelitujte. Dovolte si soucítit. Každý dokáže proměnit svou aktuální energii a tím strachu čelit. Můžete si nastavit pouze určitý čas, který budete denně trávit online. Své myšlenky očistíte v přírodě. Obavy, strach, stres i paniku skvěle rozpouštějí meditace.

BEZOHLEDNOST A NÁKUPNÍ HOREČKA

Někteří obyvatelé napříč kontinenty se rozhodli na šířící se koronavirus reagovat panikou a strachem. Navzdory přesvědčování ze strany povolaných, že je všeho dostatek, začali lidé ve velkém vykupovat obchody s potravinami. S nepříjemnou zkušeností se na mne obrátil jeden můj klient a dobrý známý, který právě z těchto důvodů vystával nekonečnou frontu u pokladny. Zvládl přitom nakoupit jen pár věcí, protože základní potraviny byly vybrakované.

Když se po dlouhých desítkách minut dostal k pásu a mohl začít vykládat své zboží, myslel, že má vyhráno. To nejhorší ale na něj teprve čekalo. Nakupující muž se ženou před ním totiž naplnili pojízdný pás konzervami a horou toaletního papíru, přičemž se ostře dohadovali. Příliš neřešili, jak svůj nákup na pult vyskládali a šli ukládat do nákupního košíku již namarkované zboží.

Netrvalo dlouho a jejich toaletní papír se zasekl za konstrukci s doplňkovým zbožím, které se k pokladnám běžně umísťuje. Tím vznikla kalamita na páse, kvůli které se část nákupu mého nebohého známého zřítila na zem. Výsledek? Rozbitá skleněná láhev s limonádou, pořezaný prst, polité boty, kalhoty a zelenina. Muž se ženou se nezmohli na jedinou vlídnou reakci. Dělali jakoby nic. Alespoň prodavačka poskytla dezinfekční ubrousky a zajistila úklid vzniklého nepořádku.

Přátelé, řiďme se poznatkem Diany Cooper a snažme se z těchto dnů odejít s moudrostí a hlavou vztyčenou. Situaci rozhodně není vhodné podceňovat, naopak je ale na místě rozhodnost a chladná hlava.

Moudrá Louise L. Hay vždy na paralýzu strachem doporučovala tuto léčivou afirmaci: “Na všechny situace reaguji přiměřeně.” Pokud se ocitáme v pozitivní a bezpečné energii, neztratíme se podle známé autorky motivačních knih Gabrielle Bernstein ve spirále strachu. Strach podle ní vytváří stres, který pak vede k zanícené mysli. “Buďme na straně řešení, nikoliv na straně problému,” dodává Gabrielle.

HISTORIE SE OPAKUJE

Lidstvo se v obdobné situaci nenachází poprvé. Nejde o narážku na nedávno se šířící nemoci jako SARS či ptačí chřipka, ale o události ze 14. století, kdy do Evropy přišel mor. Jak upozorňuje zpravodajství ČT24, před 673 lety se tato nemoc rozšířila zrovna tak z Asie na starý kontinent – tehdy to bylo na lodích italských obchodníků. Když se na šíření nemoci touto cestou přišlo, museli námořníci zůstávat po dobu 40 dní na plachetnicích, aby se zjistilo, jestli onemocněli. Italsky se čtyřicet řekne “quarante” – a tak vzniklo slůvko “karanténa”.

V dobách první republiky se nad nemocemi a lidskou bezohledností pozastavoval také slavný spisovatel Karel Čapek. V prosinci roku 1931 napsal do Lidových novin článek “O té chřipce”, kde vyčítal lidem, že nezůstávají se svou nemocí doma a roznášejí ji po okolí. Kritizoval také šíření paniky mezi lidmi. “Čím míň se bude o chřipce povídat, tím dřív přejde – už z nedostatku veřejného zájmu,” napsal Čapek před téměř 90 lety.

Zklidněte své nitro meditací. Svěřte se do péče archanděla Metatrona a proměňte svou energii.

Andělské dárky, které potěší duši a pohladí srdce.

Objevte více.

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Autorka andělských meditací. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.