Andělé proti zlu. Jak vypadá zásah vyšší moci v ohrožení života?

andělská pomoc
V životě mohou nastat situace, které by nechtěl zažít nikdo. Nepříjemné setkání s nízkými energiemi ve veřejném prostoru, kdy bezdomovci, opilci nebo chladnokrevní predátoři vyhledávají svou kořist. Někdy chtějí jen emočně vysát své okolí, v horším případě hodlají krást a přepadávat. Některé mé klientky se podělily o příběhy, do kterých svým vedením zasáhla andělská přítomnost. Pomoc z Univerza může mít mnoho tváří...

Jak čelit strachu a zlu? Spousta lidí se ve svém životě musela vypořádat s událostmi, které lze označit až za život ohrožující. Nevyžádaná setkání, při kterých neznámý agresor obtěžuje své okolí, chystá se krást či přepadávat, není nijak příjemným zážitkem. Přesto nemá smysl strkat hlavu do písku, naopak je nutné přiznat si, že tyto situace se prostě dějí.

Dostala jsem svolení podělit se s vámi o několik příběhů mých klientek, do kterých během podobných chvilek zasáhla vyšší moc. Ačkoliv je pomoc Univerza v nouzi skutečně možná, andělé chtějí zejména upozornit, že je nutné zachovat i v těchto situacích hlavně zdravý rozum a v nejlepším možném případě takovým setkáním předcházet.

MICHAELOVA OCHRANA V NOČNÍ PRAZE

Kdo má zkušenosti s cestováním pražskou noční MHD, ví, že to často není žádný med. Tou dobou se dá na takových místech potkat celá řada pochybných individuí, které přitahují nízké energie. S nepříjemnými pocity v souvislosti s tímto tématem se na mě obrátila jedna klientka, která tehdy pracovala na směny a často na ni vycházela noční služba. Vždy měla z cestování potemnělou Prahou stísněný pocit.

Archanděl Michael jí během andělského sezení opakovaně sděloval, že je pod ochranou a nikdy není sama. Přišla informace, která vzkazovala, že klientka může Michaela kdykoli okamžitě přivolat na pomoc. Situace, která si žádala nebeskou záštitu, na sebe bohužel nenechala dlouho čekat.

Při postávání na zastávce, kam měl přijet noční autobus, obtěžoval skupinu lidí opilý bezdomovec. Byla to nepříjemná situace. Mladá žena nečekala a okamžitě povolala Michaela na pomoc. Najednou věděla, že se na opilce, který k ní směřoval, ani jednou nesmí podívat. Klientka se tak intuitivně dívala přímo před sebe a předstírala, že muže vůbec nevidí. Když opilý muž došel před ženu, chvíli hleděl jejím směrem a následně se vydal dál.

“Viděla jsem, jak byl překvapený, když ke mně došel. Jako kdyby mne hledal a neviděl mne. Přitom stál přímo přede mnou. Cítila jsem, jako by mě Michael ukryl pod nebeskou neviditelnou ochranou. Byl to tak silný zážitek, který se velmi těžko popisuje,” popsala později při dalším sezení klientka pomoc andělů.

Od té doby se sice žena z tohoto příběhu cítila při cestování pražskou MHD klidně, celá situace ji ale zároveň vedla k přehodnocení priorit. Našla si práci, která již nevyžadovala noční cestování. Dodnes si Michaelovy péče a ochrany nesmírně cení.

Rady andělů jsou v tomto případě jasné. Ačkoliv jsou vždy připraveni pomoci, upozorňují, že je důležité předcházet příčinám. Pokud je to možné, je vždy lepší se rizikovým situacím vyhýbat.

PŘEPADENÍ ZABRÁNIL ANDĚL

Druhý příběh je při porovnání s tím prvním o něco dramatičtější – tady totiž nevítaný “predátor” nebyl pod vlivem alkoholu, ale naopak cílevědomě vyhledával svou oběť. Má klientka se dle svého vyprávění vracela domů autobusem. Bylo to jednu zastávku před její výstupní stanicí, když do autobusu přistoupil muž, který od pohledu působil nestabilně a roztěkaně. Dojel pouze do další zastávky a vystoupil – tedy ve stejný okamžik, jako má klientka a několik dalších lidí.

Bylo patrné, že si muž vytipoval mladou dívku, za kterou se vydal. Klientka však měla stejnou cestu směrem domů. V ulici byl obytný dům, klasický panelák, který měl několik vchodů. Pronásledovaná dívka bydlela hned v tom prvním. Společně s ní zacházel do vchodu také její soused. Nervózní muž z autobus věděl, že nebude mít příležitost. Ustoupil od záměru a začal se rozhlížet, co bude dál.

Náhle si všiml mé klientky. Musela jít dál, její vchod byl až třetí v pořadí. Obešla slídícího muže a věděla, že je zle. Zrychlila tempo, muž se rozběhl za ní. Klientka měla s sebou tašku s nákupem a kabelku; klíče byly samozřejmě na jejím dně. Žena si připadala jako v pasti, ale intuitivně jí proběhlo hlavou: “Andělé, prosím, potřebuji ihned pomoc. Děkuji.” Přišlo okamžité vedení: “Zůstaň stát před vchodovými dveřmi, nezacházej dovnitř. Polož tašku a čekej.”

Predátor došel ke vchodu a byl velmi překvapený, že se situace odvíjí jinak, než předpokládal. Zřejmě doufal, že zajde dovnitř společně s osamocenou klientkou. Ta naopak stála před vstupními dveřmi čelem k němu a čekala. Když se muž blížil a snažil se jí dotknout, přišel důrazný andělský pokyn: “Začni křičet, teď!”

Když klientka zpětně o hrůzném zážitku hovořila, prý si myslela, že v takové situaci nebude schopna ze sebe vydat ani hlásku. Byla ale sama překvapena, jak intenzivní křik začal z jejích úst vycházet. Svůj hlas ani nepoznávala, byl tak silný. Muž se zalekl a začal utíkat. Naštěstí i tentokrát vše dobře dopadlo. Případu se prý věnovala i policie, které se však totožnost pachatele nepodařilo vypátrat.

ZDÁNLIVĚ NELOGICKÉ VEDENÍ

Následující řádky nás vrátí zpátky do noční Prahy. Klientka, která se mnou tento zážitek před časem sdílela, se po setmění vracela domů. Protože jí hned nenavazovala tramvaj, která by zastavila přímo před vchodem do domu, rozhodla se jít vzdálenost jedné zastávky pěšky. Sebejistotu jí dodal pepřový sprej, který křečovitě svírala v ruce. Stačilo projít jednou zatáčkou a zbytek cesty vedl prostorem s dostatečným pouličním osvětlením podél domů.

Najednou se vedle ženy ocitl vysoký muž. Zeptal se, jestli se nebojí, že by jí mohl něco udělat. Otázka klientku zcela šokovala. Zdánlivě nepochopitelně jí do hlavy dorazila informace: “Neboj se a povídej si s tímto mužem jako s kamarádem. Mile, laskavě, s úctou.”

Poslechla. Začala podivínovi vyprávět, jak vyrazila poprvé tímto úsekem pěšky, že nečekala na tramvaj a jistotu jí dodal pepřový sprej, který mu dokonce ukázala. Muž se usmál a říkal, že je to legrační. S pepřákem by si dle jeho slov příliš nepomohla. Prý si ho zloději preventivně stříkají do očí, aby si na něj zvykli a byli vůči němu imunní. Následně řekl, že to zná z vlastní zkušenosti.

Klientka opět cítila silné intuitivní vedení, podle kterého se neměla bát, naopak měla pokračovat v milém projevu. Dál si s mužem povídala a pomalu se přibližovala ke svému domu a vchodu. Neznámý chlápek řekl, že si dlouho tak dobře nepopovídal. Prozradil otevřeně, že chtěl původně klientku přepadnout, ale když byla tak milá, rozmyslel si to a doprovodil ji. Žena mu poděkovala, zůstala stále laskavá a dostala se bezpečně domů. Byl to bizarní zážitek, který klientka dlouho zpracovávala.

 

Anděly můžete kdykoli požádat o pomoc, podporu i ochranu. Nemusíte se obracet na konkrétního anděla či archanděla. Stačí neutrálně požádat. Univerzum okamžitě přesměruje vaši prosbu na konkrétního nebeského průvodce, který vám bude nejvíce k užitku. Nejčastěji se pro ochranu a energické zaštítění oslovuje archanděl Michael. Kdykoli můžete tohoto mocného archanděla požádat o ochranu sebe i svých nejbližších.

Andělé vás podpoří a zprostředkují vám klid a oporu, abyste se mohli naplno věnovat sami sobě, svému poslání. Přesto jsou v životě situace, kdy se vyplatí naslouchat zdravému rozumu a snažit se předcházet jakémukoli nebezpečí. Ne nadarmo říká známé přísloví: “Kdo uteče, vyhraje.”

Andělské dárky, které potěší duši a pohladí srdce.

Objevte více.

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Autorka andělských meditací. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.