Když je rodina za trest a práce samý problém. Jaký je recept andělů na konflikty?

konflikt
Hádka ovlivňuje každého z nás. Ať už za vším stojí peníze, partnerství, rodina nebo obecně odlišný pohled na život, andělé mají zdánlivě jednoduché řešení. Úcta, respekt a zdravé nastavování hranic. To jsou nástroje, které dovedou přinést překvapivé změny k lepšímu. Stačí se povznést nad emoce a začít tyto pomůcky systematicky používat. Zhluboka se nadechněte a podívejte se na hádky trochu jinak. Stojí to za to.

Mezilidské vztahy přinášejí odjakživa mnohá úskalí. Chování jednoho člověka k druhému často budí vášně a emoce. Světem bohužel vládne neúcta, boje o moc, bezohlednost, zákeřnost a závist. Co na to říkají andělé?

Za vším lze podle Univerza často najít jednoho společného jmenovatele – strach. Naše vlastní nejistota velí udělat cokoliv pro vlastní záchranu, někdy vyloženě za každou cenu. Někteří si vše nechávají líbit, jiní se hádají. Někdo drží a drží, až jednoho dne “bouchne”. Pomyslný pohár přeteče. Často to může v okolí odnést nevinný člověk, na kterém si agresor pouze vybil svou energii.

CO SE DĚJE, KDYŽ SE HÁDÁTE?

V okamžiku hádky prakticky vrháte emoční koule. Zasáhnete okolí svými emocemi vzteku. Létají z vás emoční facky, které zasahují všechny kolem. Váš protějšek v konfliktu do sebe podvědomě a přirozeně vaši agresivní energii nasává.

Naučte se mluvit o svých pocitech. Nastavujte hranice, nehádejte se. Komunikujte. Moudře, laskavě, bez emocí. Vše se dá naučit. Je to cesta, na které ulevíte sami sobě. Navíc se snáze domluvíte se svým okolím. Pokud se bude chtít někdo o čemkoli dohadovat, chce získat vaši energii.

NESHODY V RODINĚ

Hádky v rodině jsou časté. Jak říkají andělé – rodina je největším učitelem. V každé se něco najde. Někdy s vámi můžou rodiče v dospělosti mluvit jako s malými dětmi. Máte právo volby a nemusíte se nechat vydírat emocemi druhých.

V rodině je důležité nastavovat hranice, kvůli kterým se hned nemusíte cítit provinile. Pokud nevnímáte potřebu či nutnost s někým komunikovat, nemusíte. Nikdo vás nemůže nutit. Řiďte se svými osobními pocity. Upřímná a otevřená komunikace je velmi důležitá. Pokud například z role rodiče cítíte, že se vaše dospělé dítě může vrhat do nebezpečí, je samozřejmě na místě projevit svůj názor, ale rozhodnutí je na vašem potomkovi.

Často při komunikaci s anděly zaznívá, jak se vaše děti změnily s příchodem jejich partnerů. Je naprosto přirozené, že některé lidské povahy si navzájem nesednou. Andělé se před časem snažili pomoct klientce, se kterou přestal komunikovat její syn. Opakovaně se rozcházel s jednou ženou. Vždy, když byli od sebe, byl to prý opět syn, kterého matka poznávala. Ale jakmile se s danou ženou zase začal stýkat, nekomunikoval, nereagoval. Jako by nebyl.

rodina hádka

Má klientka se jako maminka velice trápila. Ptala se, kde selhala, kde udělala ve výchově chybu. Podle andělů šel syn svou vlastní cestou, nebylo nutné se o něj bát. Univerzum požádalo mou klientku, aby syna nechala žít vlastní život a respektovala jeho volbu. Aby přijala fakt, že se vše děje tímto pro ni nepochopitelným způsobem.

Andělé této mamince sdělili, aby sdílela radost se synem, který je partnersky šťastný. Bylo nutné respektovat volbu a upřímně si uvědomit, že každý své životní štěstí definuje jinak. Rodinné vazby se podařilo zdravě uchopit, vztahy se uvolnily. S radostí jsem se časem dozvěděla, že se syn klientce začal ozývat častěji než dříve. Po dlouhých letech dokonce zaznělo – “mám tě rád”.

PENÍZE JSOU AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ

Hádky kvůli penězům bývají jedny z nejčastějších a mnohdy také nejvyhrocenějších. Jedna má klientka vyrůstala ve finančně nejisté rodině. Tato situace do značné míry ovlivnila vztah této ženy k hojnosti. Měla problém s přijímáním ocenění.

Přišla životní etapa, při které se hledal partner duše. Výše popisovaná historie ale ženu podvědomě svazovala. Kdykoli ji nějaký muž pozval na oběd, bojovala o to, že si vše zaplatí. Nedokázala si užívat radost a ocenění, že je zvána. Nápadníci často nechápali, co se děje, kde je problém.

V době, kdy žena začala sdílet bydlení s mužem, zažívala časté partnerské konflikty. Nedokázala však o svých pocitech hovořit. Při terapii vyšlo najevo, že příčina osobního nepřijetí a boje o finance pramenila z dětství.

Jako malá holčička bývala má klientka často svědkem, jak se rodiče dohadují nad výplatní páskou. Řešilo se, kdo vydělal více. Tyto události vždy přinášely pocity sevření po celém těle. Holčička nechápala, proč se vše vlastně děje, když jsou všichni rodina. Všechno je přeci společné.

Maminka si prý schovávala nové oblečení tajně do skříně, aby to tatínek nevěděl. Všechny spojitosti s penězi byly zahaleny tajemnem.

Samozřejmě časem nevyhnutelně přišla situace, kdy tatínek na mamince uviděl nové oblečení. Opatrnost polevila. Na dotaz “odkud to oblečení pochází” přišla odpověď, že jde o staré šaty, které maminka jen dlouho nenosila.

Malá holčička nechápala, proč nemůže maminka říci pravdu. Vzala si z dětství poznání, že se o sebe musí postarat sama. Nesmí nikomu dovolit, aby o ni pečoval. Nebude se potom cítit dlužná či zavázaná. Vždy by měla brát více peněz než partner.

Tento poznamenaný vzorec chování žena za asistence andělů zdárně proměnila a osvobodila se ze zajetí finanční nerovnováhy. Časem dokázala cítit radost z každého pozvání a vše si začala přirozeně užívat. Bez výčitek a vnitřního napětí.

HÁDKY V PRÁCI

Konflikty v práci jsou bojem o moc, respekt, uznání a jistotu. Naučte se okolí přijímat a nesoudit. Každý se vždy nějak chová. Nemusí to být pokaždé fér. Nemůžete měnit lidi, když to vaše okolí nechce. Nového šéfa se svérázným pracovním stylem nepředěláte. Můžete jen sami sobě uškodit. Neposuzujte druhé a jejich chování. Ptejte se, co vám vadí? Co vám vše připomíná? Kde jste se již s podobnými emocemi setkali? Zaměřte se na své pocity, pozorujte je. Uvědomte si, co vám vadí. Požádejte anděly o podporu a harmonizaci. “Andělé, prosím o podporu a nastavení neutrálního pocitu. Zharmonizujte mé emoce, uvolněte odpor. Děkuji.”

Jedna má klientka se v práci snažila bojovat “za pravdu”. Přišla se celá vyčerpaná poradit s anděly, co má dělat. V práci nastoupil na vedoucí pozici nový šéf, který měl své zvyky a způsoby vedení. V práci svolával několikahodinové porady, na které má klientka musela jezdit ve svém volném čase. Nikdo jí tento přesčas nezaplatil. Doslova se vztekala, že je to ztráta jejího času, energie, nic z toho nemá. Vše, co se dalo říct do dvaceti minut, se prezentovalo tři hodiny.

Nejdříve se snažila proti těmto poradám bojovat. Nahlas dávala najevo, jak s celým přístupem nesouhlasí. Vše přineslo jediné. Nový šéf se na rebelující zaměstnankyni ještě více zaměřil. Musela chodit na osobní schůzky, kde byla hodnocena, jak kvalitně pracuje.

Komunikace s anděly měla přinést řešení a ukázat cestu ven. Andělé ženě řekli, že jí pomohou celým procesem projít krok za krokem.

Nejdříve musela přijmout změnu. S novým šéfem nemělo smysl bojovat, ani ho jako člověka soudit. Andělé láskyplně opakovali: “Přijmi ho.”

Andělské poselství přineslo velkou vlnu emocí. Potřebovaly uvolnit. Žena se zklidnila. Uvědomila si, že vše je možné, když se jí podaří vystoupit ze své komfortní zóny. Musí se pokusit změnit svůj pohled na celý problém.

Díky nové energii klientka pochopila, že v práci má jasně dané povinnosti. Mohla proti způsobené křivdě bojovat a soudit ji, nebo si odpracovat své a odejít každý den domů s čistou hlavou.

Na další osobní hodnocení přišla klientka na základě rady andělů za svým šéfem s nápadem, jak by se mohla pracovně ještě zlepšit. Vedoucí byl z jejího proměněného přístupu nadšený. Klientce se potvrdilo, že jde správnou cestou. Jakmile přestala bojovat, vše se zlepšilo. Věci se daly do pohybu přesně směrem, kterým potřebovala. Později svému nadřízenému poděkovala, jelikož soukromá konzultace jí přinášela osobní posun. Byla vděčná za čas, který jí šéf věnuje. Všechny podněty byly sdíleny s pokorou a laskavostí. Nešlo o žádnou chladnou vypočítavost, ale o proměnu energií.

Při dalším setkání řekl vedoucí své podřízené, že s ní další soukromé konzultace již nepotřebuje. Změna v přístupu, uvolnění emocí a přijetí celé situace přineslo sladké vítězství.

JAK NA STRES V PRÁCI

Při příchodu do práce se vždy energicky ochraňujte. Pokud vám bude cokoli vytýkáno, poděkujte za názor, radu či doporučení. Pracovně dochází nejčastěji k hádkám z důvodu nejistoty. Jste výjimeční, okolí se kvůli vašim schopnostem a šikovnosti může cítit ohrožené. Možná se vám pokusí znepříjemňovat pracovaní aktivity. Nevšímejte si těchto emočních pastí, nezapojujte se do cizího strachu. Dívejte se na vše moudře, z duchovního hlediska své duše. Bez emocí a z nadhledu. Pokud Vás chce kdokoli rozhodit, jde mu o vaši energii.

anděl

Možná jste již zažili, že jste při pracovní rozepři odešli domů unavení a bez nálady. Zatímco se druhá strana, která konflikt vyvolala, cítila jako vítěz. Nejde o to, kdo má pravdu. Ve skutečnosti se podvědomě bojuje o energii. Tou svojí proto moudře šetřete. Podívejte se na situaci novým pohledem. Pokud vnímáte, že nemá smysl se do konfliktu pouštět, poděkujte druhé straně za názor. Omluvte se. Tím seberete druhému vítr z plachet. Útočník pozná, že vás jen tak nerozhodí. Nevezme vám vaši energii. Proto se zaměří na někoho jiného.

KDYŽ SE HÁDÁME SAMI SE SEBOU

Andělé upozorňují, že se často necháváme ovlivnit vnitřním hlasem, který nám našeptává, co všechno je špatně. Je snadné podlehnout kritice. Pokud se tak stane, poděkujte si. Poznali jste, že jde vlastně o niterní útok. Za vším totiž stojí váš vnitřní kritik, který se snaží zasáhnout váš osobní klid, vyvolat napětí a nejistotu.

Je důležité zachovat si klid, nenechat se vnitřně trápit. Veškeré negativní myšlenky pocházejí od vašeho osobního pokušitele. Proměňte svou nejistotu na klid. Veškeré myšlenky, které se vás snaží pokoušet, zastavte. Změňte je.

Vy jste autorem svého života, vy máte pokaždé jedinečnou možnost přeměnit vše, co se vám nelíbí. Vždy jsou možnosti, nabízejí se různá řešení. Pamatujte, že své myšlenky můžete přesměrovat. Jak? Velice jednoduše. Je to stejné jako s televizním programem, který se vám nelíbí. Prostě ho přepnete na jiný – stisknutím jediného tlačítka.

Stejně postupujte s negativními myšlenkami. Obavy či kritiku změňte na osobní jistotu a ocenění. Nedovolujte, abyste byli obětí iluzivního strachu, který je vám podsouván. Na pomoc můžete vždy přizvat své anděly. Jakmile se postavíte problému čelem, přestane mít strach nad vámi moc.

Často se bojíme toho, co nemáme naplno zmapované. Jak andělé láskyplně opakují, každá situace má vždy řešení. Pokud něco končí, bývá to jen proto, že nás čeká něco ještě mnohem lepšího.

RADY ANDĚLŮ NA KAŽDÝ DEN

Andělé doporučují, abyste se pravidelně zaměřili na péči o své emoce. Udělejte si každý den osobní inventuru svých pocitů. Zabere vám nanejvýš pár minut. Poděkujte si za celý den, který máte za sebou. Napište si, co bylo na celém dni hezké. Postačí jedno, dvě slova. Poznamenejte si, co vás během dne naštvalo, mrzelo, zabolelo. Vypište se ze svých emocí. Pod napsané pocity se podepište. Papír roztrhejte a zahoďte. Není potřeba jej nijak dál ničit, například pálit či zamrazit.

Andělé připomínají, abychom činili vše jednoduše, přitom ale hloubkově a efektivně. Dnešní doba je uspěchaná. Nikdo nemá čas každý den pálit své popsané poznámky. Není to ani bezpečné. Roztrhání papíru je energicky dostačující. Vždy požádejte anděly o očistu. Stačí neutrálně říct: “Andělé, prosím o očistu mé osobní energie. Děkuji.” Není ani nutné požádat konkrétní anděly. Po tomto obecném oslovení budou ti nejpovolanější vědět, že vás můžou podpořit. Celý očistný proces není nijak složitý. Stačí jen začít a udržet si pravidelnost.

Při otázkách typu “co vás dnes potěšilo” nikdy neodpovídejte “nevím, nic nebylo, nepamatuji si”. Vždy si s tím dejte tu práci a trpělivě hledejte odpověď.

Necháváte-li své myšlenky a emoce bez povšimnutí, tlačí na vás, zatěžují vaše nitro i osobní energii. Podněcují konflikt. Hůře se vám může spát, protože mysl před usnutím začne produkovat veškeré možné scénáře a situace. Bude vás vtahovat do nekonečného kolotoče myšlenek.

Propouštějte každý den své emoce. Vaše hlava vám poděkuje. Relaxujte, pusťte si svou oblíbenou písničku, meditaci. Cokoli, co vás rozptýlí a navodí příjemný pocit. Fyzický pohyb či jakákoliv manuální aktivita odplavuje stres. Zeptejte se svého těla, jaký pohyb by si přálo. Hledejte vhodné možnosti, jak můžete rozpohybovat sami sebe.

Andělské dárky, které potěší duši a pohladí srdce.

Objevte více.

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Autorka andělských meditací. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.