Přeskočit na obsah

Je sebevražda součástí plánu duše? Andělé řekli, co pomůže

andělé a sebevrazi
Andělé prostřednictvím následujících řádků přinášejí poselství, které se týká dobrovolného ukončení života v pozemské rovině a období, které po takové tragédii následuje. Ráda bych touto cestou zprostředkovala odpovědi na časté dotazy, které se ke mně dostávají. Pozůstalí se mnohdy snaží pomoci duši sebevraha, která již není mezi námi. Jedinou možnou pomocí je ale odpuštění a smíření. Následující řádky jsou odpovědí andělů na dané téma bez jakéhokoli postoje z mé strany.

Když jsem se v minulosti intenzivněji věnovala práci média, často mi byla pokládána otázka, zda je sebevražda součástí plánu duše. Andělské karty napoví, ale andělé nás učí, že si svůj pozemský osud volíme ještě před svým narozením na úrovni duše v Univerzu. Plánování probíhá pod vedením archanděla Metatrona. Požádala jsem proto o reakci přímo tohoto archandělského průvodce. Obdržela jsem odpověď, že sebevražda není nikdy součástí duchovního plánu duše před jejím narozením. K volbě vzít si život se nalomená duše rozhoduje sama za sebe vlivem působících emocí, strachů či situací v pozemské rovině, které vnímá jako neřešitelné.

Jde tedy o jediný konec pozemské pouti, který se vymyká předem danému plánu z Univerza. Stejným způsobem andělé pohlížejí na záměrné sebepoškozování naší tělesné schránky, které ke konci vede – například tedy záměrně nepřiměřené a sebedestruktivní pití alkoholu a podobně.

Prakticky všechny ostatní příčiny ukončení pozemského života jsou součástí osobní zkoušky duše. Kromě přirozeného odchodu to může být i havárie, vražda či jiná neštěstí, která „zavinil“ někdo jiný, živelní katastrofy (bouřka, zemětřesení, tsunami a podobně). Například při pádu letadla podle andělů žádná pozemská duše netrpí až do konce. Duše se před smrtelnou katastrofou odpojí přerušením stříbrné nitě dříve, než k neštěstí dojde.

duše v tunelu

KAŽDÝ “SÁM ZA SEBE”

Dobrovolnému a předčasnému odchodu vždy předchází několik fází. Duše utíká sama od sebe, nestojí plně sama za sebou, nenaslouchá si, často ani nevyhledává pomoc. Andělé vždy na každého pohlížejí láskyplně, nikoho nikdy nesoudí ani nekárají. Každá duše drží ve svých vlastních rukách svůj další osud. Každý dospělý jedinec je zodpovědný sám za sebe, za svou osobní volbu. Je pouze na něm, zda si zvolí cestu lásky, či se ztratí ve tmě.

Metatron opakovaně potvrzuje, že si každá duše volí svůj pozemský plán. Ten se týká osobních zkoušek, výzev, potkání konkrétních lidí. Volíme si vzhled svého fyzického těla i svou rodinu. V plánu duše je také určen čas jejího přirozeného odchodu, návratu domů. Když přijde čas přirozené smrti, je každá duše doprovázena domů svým andělem strážným i dalšími archanděly, kteří přicházejí její transformaci podpořit.

Doma, v Univerzu, se duše setkává se svými příbuznými, dušemi předků z mnoha generačních linií rodů, ze kterých duše pochází. Dochází také k napojení duší, které se mohou znát z minulých životů či jsou spolu jinak důležitě provázané. Také v Univerzu platí právo volby, tedy pokud se duše s někým setkat nechce, tento kontakt se neuskuteční. Setkáváte se i s dušemi milovaných zvířecích přátel i s dušičkami dětí.

POZORNOST SOUSTŘEĎTE NA SEBE

Andělé v tuto chvíli chtějí opakovaně zdůraznit, že duše sebevrahů klid po odebrání života nenalézají. Často se andělů ptáte, zda je duše sebevraha v pořádku, zda můžete z pozemské roviny nějak pomoci. Nejvíce těmto tragicky zesnulým pomůžete, pokud se vám podaří vypořádat se s bolestí z jejich ztráty. Uleví jim vaše odpuštění.

V minulosti mi klienti často říkali, že pociťují lítost, vztek, výčitky. Tyto emoce jsou přirozené. Vycházejí z šoku, který sebevražda nejbližšímu okolí přináší. Andělé opakují, že výčitky pozůstalých sebevrahovi nijak nepomohou. Ani ho bohužel nepřivedou zpátky k životu.

Podpořit byste v takto těžké situaci měli na prvním místě sami sebe. Nepřebírejte zodpovědnost za volbu někoho jiného. Výčitky ubližují vaší duši. Dle andělů nejsou na místě. Duši sebevraha podpoříte, když výčitkám nedovolíte opakovaně vstupovat do svých myšlenek. Neznamená to, že byste neměli kvůli ztrátě blízké osoby truchlit. To je naopak přirozené a pro očistný proces vaší duše důležité.

JAK SE VYPOŘÁDAT SE SEBEVRAŽDOU?

Vyhledat odbornou pomoc, říct nejbližšímu okolí o podporu.

Ventilovat své emoce sportem, tancem, vypsat ze sebe žal a bolest. Soustředit se na činnosti, které vám běžně v životě pomáhaly překlenout jiná úskalí. Mluvit o svých pocitech a myšlenkách s odborníky. Sdílet své pocity s nejbližší rodinou či přáteli. Nebýt na vše sami, neuzavírat se do sebe.

Nikdy si nevyčítat, co se stalo. Nepřebírat na sebe sebevrahovo rozhodnutí a volbu.

Ponechat si radostné vzpomínky, pamatovat na danou osobu láskyplně.

Přijmout rozhodnutí odchodu sebevraha.

Navrátit se co nejdříve k sobě a ke svému životu. Vrátit se ke každodenním činnostem, krok za krokem se soustředit po malých krůčcích na běžné denní úkoly.

Řešit sebe a svůj život. Nezaobírat se tím, kde duše sebevraha je, zda nepotřebuje pomoc.

Odpusťte zemřelému jeho volbu: „ODPOUŠTÍM, S LÁSKOU VZPOMÍNÁM.“ Nedůležitější je tento pocit odpuštění opravdu a upřímně cítit ve svém nitru.

duše v Univerzu

Při sebevraždě blízkých lidí se z duchovního hlediska často řeší, jestli duše zemřelého nestrádá. Andělé jsou při těchto dotazech nanejvýš opatrní. Nepřejí si přinášet do pozemské roviny další informace o tom, co se děje dál s dušemi sebevrahů v meziprostoru. Některé informace podle nich jednoduše nejsou pozemsky dostupné. Lidská duše v pozemské rovině podle nich nemá možnost tuto realitu pojmout, a tak nemá význam ji nijak blíže vysvětlovat.

JINOU DUŠI NELZE VLASTNIT

Pokud se pozůstalí nemohou smířit s tím, co se stalo, andělé doporučují znovu najít osobní klid. Čas je nejlepším lékem. Vaše duše, mysl i fyzické tělo potřebují prostor a čas, aby mohl být zpracován prvotní šok. Truchlení a žal nad ztrátou blízké osoby je zcela přirozený při předčasném i přirozeném odchodu. Buďte však na pozoru, abyste neuvízli v síti žalu nastálo. Pamatujte, že jste v pozemské rovině v první řadě sami za sebe, na své životní cestě. Přišli jste růst, získávat zkušenosti, rozvíjet se a naplnit své poslání.

Andělé chtějí toto téma láskyplně uzavřít sice bolavou, ovšem jedinou pravdou: život se už navždy bude rozdělovat na období před odchodem milované osoby a na období po něm. Je to tak přirozené. Nic už nikdy nebude jako dřív a bolest také nikdy zcela nezmizí; naučit se s ní žít, přijmout a odpustit je však jediné možné vyústění, které může vést ke klidu vaší duše. Láskyplné vzpomínky zůstanou, budou vaším spojením s člověkem, který již v pozemské rovině není. Energické propojení s duší můžete podpořit zapálením svíčky. Je to drobný rituál, jehož kořeny sahají nejméně do starověku. Světlo svíčky má vést duši každého zemřelého do světla v Univerzu.

Speciální andělská konzultace prostřednictvím Skype či Facebook Messengeru

Objevte více.

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Autorka andělských meditací. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.