Jarní únava vyzývá ke změně. Nestyďte se relaxovat a říct si o pomoc

jarní únava
Cítíte, jako byste byli v těchto dnech více obklopeni mlhou? Jako by vás pohlcovala energická šeď? Když se kolem vás sypou věci, sype se úplně všechno? Špatná nálada s únavou vás můžou ovládat, aniž byste si uvědomovali konkrétní příčinu. Možná si říkáte, co se tak najednou děje? Odpověď hledejte v přírodě. Ta se probouzí, začíná totiž biologické jaro. Tato proměna může ovlivnit vaši energii, přicházejí změny nálad. Podpořit své fyzické tělo i duši můžete několika způsoby. Ráda s vámi budu sdílet andělské rady a doporučení.

Příchod biologického jara signalizuje zpěv ptáků, rozkvetlé sedmikrásky i sněženky na zahradě a na paloucích. Všimli jste si příchodu jara? Venku je cítit čerstvý vzduch, příroda se začíná probouzet. Dny se postupně prodlužují, je více světla. Vše je najednou svěží a plné energie, přestože astronomický příchod jara připadá až na 20. března, kdy oficiálně skončí zima. Tou dobou se také teprve začíná probouzet naše tělo.

JARNÍ ÚNAVA: MÝTUS, NEBO FAKT?

Díky své citlivosti můžete naplno vnímat příchod biologického jara. Vaše tělo může být zmatené, vaše nálada podrážděná. Proč? Představte si, že by vás někdo probudil o několik hodin před budíkem. Byli byste zmatení, co se děje? Možná také naštvaní, proč jste byli vzbuzeni dříve, než bylo nezbytně nutné? Tento zmatek se může projevovat jarní únavou. Ta se přitom běžně v přírodě vůbec nevyskytuje.

Co způsobuje jarní únavu? Příroda je spojena s přirozenými cykly a rytmy, lidé se však od nich postupně odklánějí. V období zimy vše živé přirozeně zpomaluje, odpočívá. My se však těmito zákony už dávno neřídíme. Dáváme přednost práci, úkolům, všem okolo nás a zapomínáme sami na sebe. Na prostor pro sebe. Ráno na klidnou snídani, u které – pokud ji rovnou nevynecháte – přemýšlíte, co musíte za celý den stihnout a zařídit. Často si ani neuvědomujete, co že jste to vlastně snídali.

Klidný pro vás nemusí být ani čas při obědě. Tento zrychlený kolotoč se energicky odráží na vaší náladě, fyzické pohodě. Postupně si stresem a nedodržováním osobní hygieny duše můžete vypěstovat právě zmiňovanou jarní únavu. Snaží se vám ukázat, abyste zvolnili a změnili tempo.

VÍCE ODPOČINKU JE LÉK

Při terapii se mi klientka svěřila, že má výčitky se před rodinou na chvilku odpoledne natáhnout na gauč – jak by to prý vypadalo? Ve svém nitru řešila, že to přeci není vhodné. Zeptala jsem se, zda by ji někdo z rodiny někdy kritizoval, kdyby to udělala? Po chvilce přemýšlení odpověděla, že určitě ne. Manžel prý vždy opakuje a říká, aby si naopak našla chvilku pro sebe a relaxovala.

práce a shon

Zjišťovali jsme tedy, kde se výčitka či strach z obvinění z takového nicnedělání bere. Klientka si vybavila, jak v minulosti maminka kritizovala tatínka, když se o víkendu po obědě natáhl na gauč, aby si dočetl noviny. V rodině často bývaly kolem této situace hádky a emoce nepochopení. Klientka jako malá holčička slýchávala, že je tatínek líný a nic nedělá. Tento podsunutý vztah k odpočinku tak pramenil z minulosti.

NAUČTE SE ŘÍKAT SI O POMOC

Nepotřebujeme dokazovat, že vše zvládneme, ustojíme a dokážeme sami. Často si ženy při terapii stěžují na své nechápající muže, kteří doma nepomáhají a ničeho si neváží. Vaření, uklízení, žehlení a rodinnou péči ze strany manželky považují za samozřejmost.

Andělé se při řešení tohoto tématu vždy při terapii ptají, zda si klientka řekla o pomoc a požádala partnera o spolupráci. Odpovědí často bývá, že prý muž musí vidět sám, že se doma samo nic neudělá. Mohl by si například všimnout, že koš potřebuje vynést.

Rozdílnosti mužského a ženského světa se už věnovalo nepřeberné množství studií. Muži nevěští a nevědí, co ženě probíhá hlavou. Nebojte se komunikace a nastavte ve vztahu společně vše tak, aby situace vyhovovala celé rodině. Pomáhat může muž, děti – pokud doma panuje vhodná atmosféra k takové dohodě či debatě. Vše je jen o tom, jak se věci vykomunikují a nastaví. Základem je požádat o pomoc a říci si o ni. Spousta žen usiluje o titul “superženy roku”. Zbytek rodiny pak může vnímat, že maminku či manželku domácí práce baví – žena přece udělá nejlépe vše sama a pomoc nepotřebuje.

MĚJTE CHVILKU PRO SEBE

Každý den si najděte chvilku pro sebe. Nepřetěžujte se, naučte se více odpočívat. Zpomalte, všímejte si krás kolem sebe. Promění se vaše osobní energie. Vše se odrazí na vašem energickém nastavení a náladě.

S jarní únavou můžete bojovat. Tím, že ještě více zpomalíte. Rozplánujte si ještě lépe své priority. Udělejte si čas na klidnou snídani, oběd a večeři. Neodbývejte se. Myslete také na svačinu a na dodržování pitného režimu.

Svou energii můžete podpořit pestřejší stravou v jídelníčku. Více do svého stravování přidávejte zeleninu a ovoce. Především zeleninu zelené barvy a citrusové ovoce. Co nejvíce se vyhýbejte tučným pokrmům. Podpořte svá játra a žlučník. Fyzické tělo touží s jarem po detoxikaci. Zařadit můžete zelené potravinové doplňky, například chlorellu nebo spirulinu. Podpoří vás také kaktusovitá bylina aloe vera. Další tipy určitě s radostí předají v lékárně nebo u lékaře.

relaxace

UKLIĎTE SI V SOBĚ I KOLEM SEBE

Dovolte nové energii a jarnímu vánku, aby vstoupil do vašeho nitra. Nepodléhejte tmě, zimě ani špatné náladě. Pusťte ze sebe vše, co již nepotřebujete. Odevzdejte andělům vše tíživé, stresující a bolavé.

Ukliďte si nejen v sobě, ale také kolem vás. Bude se vám pracovat a tvořit s úplně jiným elánem, pokud odstraníte vše nepotřebné například ze svého pracovního stolu.

JARNÍ OČISTNÁ VIZUALIZACE

Každý den můžete začít znovu a proměnit svou energii. Ovlivnit své myšlenky například tím, že se nebudete rozčilovat, nedovolíte stresu, aby pohlcoval vaše myšlenky. Svou náladu podpoříte pomocí meditací. Láskyplné afirmace obklopí s lehkostí vaše nitro. Také je důležitá energická očista.

Zkuste večer při sprchování pustit úplně vše, co jste za celý den do sebe vstřebali. S kapajícími kapkami vody pouštíte jednu pracovní událost za druhou, jakékoli naštvání, kritiku, cokoli, co atakovalo vaši pozornost. Uvědomujete si lehkost a očistnou sílu vody, která přirozeně detoxikuje všechny emoce. Smyjete ze sebe úplně vše. Ze sprchy vstupujete jako čistý, nepopsaný list papíru.

LESNÍ TERAPIE

Představte si teď a tady, jaké to je, když se procházíte lesem. Při vstupu do lesní zeleně cítíte onu nezaměnitelnou vůni. Tu kouzelnou energii klidu, kdy šumí vítr v korunách jehličnatých stromů, slyšíte různé zvuky obyvatel zeleného království. Jako byste se ocitli v jiném světě. Spojení s přírodou přináší božský pocit klidu, nejlepší relaxaci pro duši. Kdy naposledy jste byli v lese? Jak často a pravidelně do přírody chodíte?

Fenomén “Lesní terapie” pochází z Japonska. Právě tady poukazují, jak blahodárný má zelený trend vliv na zlepšení duševní i fyzické pohody. Podle badatelů nás čerstvý vzduch činí šťastnějšími a radostnějšími. Na čerstvém vzduchu nás opouští energie stresu, propojujeme se přímo se zdrojem živé energie. Nejen jaro, ale každý den uvítejte s klidem, lehkostí, otevřeným srdcem a pozitivní myslí. Pokud byste dokázali do svého života začlenit a udržet si v rozumné míře pravidelnou fyzickou aktivitu, vaše duše bude nadšena.

MEDITACE PRO VÁS

Jak jste se již dočetli, s příchodem jara potřebují nejvíce podpořit játra a žlučník. Zkuste odlehčit jídelníček a pro radost si poslechnout energickou meditaci řízenou anděly.

Meditace na energickou podporu jater:

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Zakladatelka Meditačního klubu Andělské naděje. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.