Přeskočit na obsah

Spánková paralýza: Když vás v noci terorizují démoni

spánková paralýza
Kdo ji nezažil, nedovede si ji ani představit. Spánková paralýza je velice specifický stav, do kterého se naše mysl a duše může dostat právě během hodin, kdy spíme. Připadá nám, že jsme vzhůru, ale nemůžeme se ani pohnout. Často přitom vidíme nebo vnímáme přítomnost nadpřirozených bytostí, od kterých nám zdánlivě hrozí nebezpečí. Co na tento jev říkají andělé?

Zkušenost se spánkovou paralýzou

Spánková paralýza bývá označována jako těžko popsatelný stav mysli mezi spánkem a bdělostí. Lidé, kteří ji zažili, vyprávějí o procitnutí na místě, kde se ke spánku uložili. Okolí vypadá přesně jako v realitě, a to do nejpodrobnějších detailů. Až na jeden zásadní problém. Fyzické tělo nefunguje. Svalstvo je “vypnuté”, není možné ani mluvit. Aby toho nebylo málo, tuto nepříjemnou situaci ještě umocňuje pocit, že “tam někdo je”.

Paralýzu svého času zažíval můj partner duše, a tak mám možnost s vámi sdílet zkušenosti téměř z první ruky. “Probudil jsem se v posteli. Myslel jsem, že se třeba jen půjdu napít. Najednou mi ale došlo, že se nemůžu ani pohnout,” popisoval mi partner svůj první zážitek podobného ražení.

“Bylo to strašně divné. Všechno bylo přesně, jako bývá. Ležela jsi vedle mě, nábytek byl na svých místech. Bylo to tak reálné, že bych dal všechno za to, že jsem prostě byl vzhůru. Jenomže jsem nemohl hnout nohama ani rukama. Koutkem oka jsem začal vnímat, že na mě z předsíně kdosi kouká. Byla to jen tmavá silueta, ale věděl jsem, že tam někdo je. Najednou jsem začal mít nepopsatelný pocit strachu. Prostě hrůza v ryzí podobě. S naprostým vypětím sil se mi podařilo po drobných pohybech plných třesu otočit hlavu směrem k Tobě. Chtěl jsem na Tebe začít volat, ať mi pomůžeš, ale nešlo to,” vyprávěl partner. Najednou prý jako lusknutím vše zmizelo a partner se skutečně probudil. Neznámá bytost byla pryč, hybnost těla se vrátila.

démoni
Spánková paralýzy

KDYŽ SE PARALÝZA VRACÍ

Z mého pohledu tato partnerova situace zprvu nijak dramaticky nevypadala. Usnul dříve, zatímco já jsem nějakou chvíli nemohla zabrat. Díky tomu jsem byla vzhůru, když partner procitl. Škubl sebou, byl najednou zadýchaný a celý zpocený mi vyprávěl, co se stalo. Ještě když spal, vnímala jsem, jak sebou nepřirozeně škube a jakoby chrčí.

Po skončení tohoto zážitku partner vyhráno neměl. Spánková paralýza většinou není jednorázovou záležitostí. Vrací se – a vrací se často. Bohužel. Partner podobné stavy zažíval zhruba rok a půl. Nebylo to pravidelné, ale bylo to relativně časté a prakticky se stejným průběhem.

DÉMON ZA ZÁDY

Můj partner duše nebyl první, kdo mi o spánkové paralýze vyprávěl. Kdysi jsem o ní slyšela od jednoho svého kamaráda, který dokonce zažíval ještě horší variantu. Základní průběh byl prakticky stejný. Kamarád se opakovaně probouzel přesně na místech, kde si lehl, když zjistil, že se nemůže hýbat. Pamatuji si, jak říkal, že jednou například usnul u televize při sledování basketbalu. Když se paralýza začala projevovat, v televizi ještě stále běžel přenos totožného utkání.

Hrůza byla v tomto případě umocněna tím, že přítomná nadpřirozená bytost kamaráda týrala nejen duševně, ale i fyzicky. Jemné škrábání po zádech, nepředstavitelný tlak do zad bez možnosti se pohnout nebo alespoň otočit. Můj známý byl naprosto zoufalý, přičemž tyto stavy zažíval dlouhé roky.

Jak u partnera duše, tak u kamaráda po čase spánková paralýza jako mávnutím kouzelného proutku sama odešla. Ani jeden z nich nedokázal přesně říct, co se najednou stalo, díky čemu se problému zbavili. Partnerovy potíže mne vedly k tomu, abych celou záležitost podrobněji studovala a věnovala se tomu, jak je možné se všeho duchovní cestou jednou provždy zbavit.

SPÁNKOVÁ PARALÝZA A ASTRÁLNÍ CESTOVÁNÍ

Na internetu kolují názory, které tvrdí, že spánková paralýza je bránou k astrálnímu cestování. Lidé, kteří si tento stav začnou uvědomovat a dovedou převzít nad situací kontrolu, jsou údajně schopni spánkovou realitu přetvářet ke svému vlastnímu obrazu. Duše snícího člověka se pak stane pánem situace a může dělat prakticky cokoliv.

Tato praktika je však podle andělů velice nebezpečná, může se dokonce stát i návykovou. Lidé se pak odpoutávají od reality. Andělé z tohoto důvodu nedoporučují cíleně spánkovou paralýzu k astrálnímu cestování využívat. Říkají, že naše duše přitom může zažít situace, které v pozemské rovině nejsme schopni zcela zpracovat. Vše, co si chceme splnit či prožít, máme nacházet v pozemské rovině, proto jsme tady. Nikoli si “ulítávat” do jiných sfér.

astrální cestování
Když sny a skutečnost se prolínají při spánkové paralýze

JAK VZNIKÁ SPANKOVÁ PARALÝZA?

Spánková paralýza je stav, při kterém se člověk probouzí, ale není schopen se pohnout nebo mluvit. Tento stav nastává během přechodu mezi spánkem a bdělostí, kdy se svaly postupně uvolňují, ale v případě spánkové paralýzy se uvolnění svalů rozšíří i na svaly potřebné k pohybu a mluvení.

Důvodem vzniku spánkové paralýzy může být narušení spánkového cyklu, stres, únava, narušení spánkových rituálů, ale i některé léky nebo drogy. Někteří lidé jsou náchylnější k výskytu spánkové paralýzy kvůli genetickým faktorům nebo poruchám spánkové hygieny.

JAK SE SPÁNKOVÉ PARALÝZE BRÁNIT?

Ačkoliv podle odborníků nejde o život ohrožující stav, mohou výše popisované zážitky mít neblahý vliv na lidskou psychiku. Ti, kteří paralýzu zažili, si totiž celý její průběh pamatují jako dokonale živý sen.

Je vůbec možné nějak přítomnost spánkové paralýzy ovlivnit? Kamarád mi tehdy říkal, že v období, kdy se mu tyto situace děly, měl vždy v noci od všeho klid, pokud vypil před spaním jedno pivo. Rozhodně tím ale nechci poukazovat na skutečnost, že alkohol proti paralýze zaručeně pomáhá. Někteří odborníci naopak uvádějí, že lidé častěji pijící alkohol nebo uživatelé návykových látek mohou mít ke spánkové paralýze častější sklony.

CO ŘÍKAJÍ ANDĚLÉ?

Andělé znají způsob, jak nás od týrajících démonů osvobodit. Na jejich přítomnost si v poslední době stěžuje mnoho z vás. Spánkoví démoni se často a rádi vracejí. Živí je strach a únava. Jak mi často při terapiích vyprávíte, míváte strach usnout. Setkala jsem se také s dědičnou spánková paralýzou, kdy tento jev přechází z rodičů na děti. Objevila se také souběžně mezi sourozenci.

Spánek je jen váš. Je to proces, při kterém potřebujete nabrat sílu a při kterém byste neměli být nikým ani ničím rušeni. Spánková paralýza si nevybírá. Projevuje se nejen u senzitivních lidí. Eviduji případy v dětském věku, v citlivém období puberty i v dospělosti. Tyto návštěvy často vyvolávají zoufalý pocit bezmoci a stupňující podráždění.

andělská pomoc

Bytosti, které někteří při spánkové paralýze popisují, získávají přístup díky jasnozřivým schopnostem, které má každý pozemský jedinec. Je to vlastně jakýsi energický kanál, díky kterému mohou entity do spánku přicházet. Vzniklá situace však nesouvisí s tím, zda daný člověk své jasnozřivé schopnosti používá, či nikoli.

ODSTŘIHNĚTE SE

První obranou a pomocí, kterou andělé doporučují, je uzavření jasnozřivých schopností. Znepřístupní se tím portál, cesta, kudy agresoři z duchovního světa přicházejí. Moc a sílu tyto schopnosti uzavřít mají pouze andělé. Energicky je zharmonizují, uzavřou, zapečetí. Andělé říkají, že tento proces je možné kdykoli vrátit. Jasnozřivé schopnosti je tak možné kdykoli opět aktivovat – opět za asistence andělské energie.

Cílem andělské práce při spánkové paralýze je uvolnit duši od nízkých energií, entit, osobního či myšlenkové sebetrestání, ponižování sebe sama. Pročistit lze také domov a místnost, kde se spí. Skrze zážitky ze spánkové paralýzy mohou do prostoru pronikat emoční nečistoty a děsivé energie.

Prostřednictvím andělské terapie za pomoci archandělů se mi již opakovaně podařilo dané ataky zastavit. Jak andělé říkají, tyto obtíže někdy odezní samovolně s věkem, mohou se však připomínat a vracet se.

NEBUĎTE NA SPÁNKOVOU PARALÝZU SAMI

Existuje mnoho dobrých bytostí, které jsou našimi průvodci. Zároveň ale také mnoho nízkých energií. Proto je vždy důležité vědět, s kým energicky a duchovně spolupracujete. A vybírat si, komu svěříte do péče svou osobní energii. S těmito silami si není radno zahrávat, mají velice pomstychtivou náturu. V týrání a strachu se vyžívají. S anděly jste vždy v bezpečí.

Při spánkové paralýze je důležité pamatovat na to, že nejste nikdy sami. Nebojujte sami za sebe s danou démonickou bytostí. Nikdy nad ní nemáte moc zvítězit. V tomto pro nás neznámém světě vás vždy přemůže. Nejlepší volbou a pomocí je zavolat na pomoc archanděla Michaela a nejvyšší nebeskou sílu. Nepropadejte strachu. Spolehněte se na sebe i na pomoc Univerza. Opakujte si: “Probouzím se právě teď.”

Jakékoli vaše rozčilení tyto nízké bytosti vyživuje. Podporuje je vztek, strach, nejistota, agrese. Před spaním můžete požádat archanděla Michaela a Azraela, aby vás i vaši duši při spaní opatrovali. Ke své posteli si můžete dát krystaly, které vaši energii budou povznášet do láskyplných vibrací.

Speciální andělská konzultace prostřednictvím Skype či Facebook Messengeru

Objevte více.

Eva Laštovičková

Mgr. Eva Laštovičková, DiS.

Motivační speaker, andělský průvodce, kouč na cestě osobního sebepoznání. Posel andělských zpráv. Autorka andělských meditací. Komunikuje s anděly a zázračným světem Univerza. Její osobní heslo zní: “Ano, používejme ve svých životech duchovno, ale zdravým a vyváženým způsobem.”

SDÍLENÍ ČLÁNKU

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zaujalo Vás toto čtení? Objevte další zajímavosti ze světa zázraků.

Pro vkládání komentářů je nutné, abyste se přihlásili ke svému facebookovému profilu.